Summer DJ Schedule

Tune in every day from 2am-6am for 3rd Shift tunes all night long for constantly changing custom playlists for the night owls created by our very own DJ's!

Sunday 

​5am-9am New Age Sampler with Bear & Misha
​9am-12pm ​Acoustic Revival with Pat Sullivan & Jim Canales
​12pm-3pm Club Wisconsin with Amber Readel
​3pm-6pm Heavy Rotation with Dan the Waterman
​6pm-9pm Then and Now with Wayne Edwards
​9pm-12am Metal Thunder with Todd Jaymz & Scotty D
​12am-2am ​Dreamscape with DJ Coltron
​2am-6am ​3rd Shift

Monday 

8am-10am
​General Programming with Meg Wise
​10am-12pm ​General Programming with Aubrey Giordana
​12pm-3pm ​General Programming with Max Parks
3pm-6pm
General Programming with Christina Luna
​6pm-10pm Jazzsides with Russ Haines
​10pm-2am ​Masterworks with Joey Pettit
​2am-6am ​3rd Shift
 

Tuesday

​8am-12pm ​General Programming with Colten Oltesvig
​12pm-3pm ​General Programming with Courwyn Hill
​3pm-6:00pm ​General Programming with Baily Sexton
​6pm-6:30pm World Window with John Laedtke
​6:30pm-7pm Tuning Fork with Megan Hogfeldt
7pm-10pm Jazzsides with Elly Keily
​10p-2am ​The Forest with Jake the Bear
​2am-6am ​3rd Shift
 

Wednesday

​8am-12pm ​General Programming with Jana Schleis
​12pm-3pm ​General Programming with Graham Prellwitz
​3pm-6pm General Programming with Evan Yokers
​6pm-10pm Jazzsides with Matt Rosner
​10pm-2am Subterranean Radio with Brad Prellwitz
​2am-6am ​3rd Shift

Thursday

​8am-10am General Programming with Dana Lavake
​10am-12pm ​General Programming with Jake Zurawski
12pm-3pm ​General Programming with Carly Caputa
3pm-5:30pm General Programming with Emily Stryzewski
​5:30pm-7pm Hmong Community News with Andy Siong
​7pm-10pm Jazzsides with Joey Pettit and Marcus Morris
​10pm-2am The Root Cellar with Dylan James
​2am-6am ​3rd Shift

Friday

​8am-12pm ​General Programming with Kirk Tokarski
​12pm-3pm ​General Programming with Kyle "Fun Dad" Pieczynski
​3pm-5pm
Alphabet Soup with Courwyn Hill
​5pm-7pm Radiomundo with John Laedtke
​7pm-10pm Rub-A-Dub Radio with DJ Junior Spleef and DJ Eli-JAH
​10pm-2am ​40oz of Hip Hop with Charlie Brown
​2am-6am ​3rd Shift

Saturday

6am-8am
Saturday Morning Live with Don Chesebro
​8am-12pm The Fabulous Saturday Morning Freakshow with Oz & Eck
​12pm-3pm The Jam with John & Laura Louis
​3pm-7pm Blues Café with Papa Joe & Slim Tim
​7pm-11pm ​Killer Tracks with the Killer Kurt Malik
​11pm-2am Girls Night with Danica Nikezic & Christina Luna
​2am-5am
​3rd Shift
 

Fall DJ Schedule (Beginning September 2!)


Tune in every day from 2am-6am for 3rd Shift tunes all night long for constantly changing custom playlists for the night owls created by our very own DJ's!

Sunday 

​5am-9am New Age Sampler with Bear & Misha
​9am-12pm ​Acoustic Revival with Pat Sullivan & Jim Canales
​12pm-3pm Club Wisconsin with Amber Readel
​3pm-6pm Heavy Rotation with Dan the Waterman
​6pm-9pm Then and Now with Wayne Edwards
​9pm-12am Metal Thunder with Todd Jaymz & Scotty D
​12am-2am ​Dreamscape with DJ Coltron
​2am-6am ​3rd Shift

Monday 

​6am-8am ​General Programming with ...
8am-10am
​General Programming with ...
​10am-12pm ​General Programming with Katy Hale
​12pm-3pm ​General Programming with Max Parks
3pm-6pm
General Programming with DJ Nicolette
​6pm-7pm ​Public Affairs
​6pm-10pm Jazzsides with Russ Haines
​10pm-2am Alphabet Soup with DJ Jazzy Chef and Animal Cracker
​2am-6am ​3rd Shift
 

Tuesday

​6am-8am ​General Programming with....
​8am-10am ​General Programming with Karli Norton
​10am-12pm ​General Programming with Cailie Kafura
​12pm-3pm ​General Programming with Jake the Bear
​3pm-6:00pm ​General Programming with Jana Schleis
​6pm-6:30pm World Window with John Laedtke
​6:30pm-7pm Tuning Fork with Megan Hogfeldt
7pm-10pm Jazzsides with Marcus Morris & Katie Del Giacco
​10pm-2am ​Helevete with Jeremy Meyer
​2am-6am ​3rd Shift
 

Wednesday

​6am-8am ​General Programming with Nate Kirchenwitz
​8am-10am ​General Programming with Dana LaVake
​10am-12pm ​General Programmint with Dylan Shanahan
​12pm-3pm ​General Programming with Graham Prellwitz
​3pm-6pm General Programming with Melissa Haack and Jack Keenan
​6pm-7pm ​Public Affairs
​7pm-10pm Jazzsides with Matt Rosner
​10pm-2am Subterranean Radio with Brad Prellwitz
​2am-6am ​3rd Shift

Thursday

​6am-8am ​General Programming with...
​8am-10am General Programming with Kyle "Fundad" Pieczynski
​10am-12pm ​General Programming with Kristina Stoklosa
12pm-3pm ​General Programming with Jake Zurawski
3pm-5pm General Programming with Carly  Caputa
​5-5:30pm ​Public Affairs
​5:30pm-7pm Hmong Community News with Andy Siong
​7pm-10pm Jazzsides with Kory Peterson
​10pm-2am Soundstreams with John Julka
​2am-6am ​3rd Shift

Friday

​6am-8am ​General Programming with...
​8am-10am ​General Programming with Kirk Tokarski
​10am-12pm ​General Programming Dacia Giordana
​12pm-3pm ​General Programming with Meg Wise
​3pm-5pm
General Programming with Claire and Melissa
​5pm-7pm Radiomundo with John Laedtke
​7pm-10pm Rub-A-Dub Radio with DJ Eli-JAH
​10pm-2am ​40oz of Hip Hop with Charlie Brown
​2am-6am ​3rd Shift

Saturday

6am-8am
Saturday Morning Live with Don Chesebro
​8am-12pm The Fabulous Saturday Morning Freakshow with Oz & Eck
​12pm-3pm The Jam with John & Laura Louis
​3pm-7pm Blues Café with Papa Joe & Slim Tim
​7pm-11pm ​Killer Tracks with the Killer Kurt Malik
​11pm-2am Girls Night with Danica Nikezic & Christina Luna
​2am-5am
​3rd Shift